Ziyaretçi Kayıt Sistemi

Ziyaretin fazla olduğu yerlerde, ziyaretçilerin kayıtlarını manuel olarak tutmak, pek çok sorunu gün yüzüne çıkarır. Yoğun çaba, hatalı kayıt, veri kaybı gibi olumsuzluklar bunlardan yalnızca bazılarıdır. Ancak teknolojik hamleler ile bu olumsuzlukları kısa süre içerisinde bertaraf etmek ve hataları önleyerek gereksiz çabayı ortadan kaldırmak da mümkün. Peki, nasıl? Elbette ki ziyaretçi kayıt sistemi ile. Bu sistem tüm teknolojik avantajları içerisinde barındırdığı için, pek çok kolaylığı da beraberinde getirmektedir.

Ziyaretçi Kayıt Sistemi Nedir?

Bir plaza, holding ya da önemli kongrelerin yapıldığı bir kongre merkezi örnek olabilir. Bu tür mekanlara yapılan çok sayıda ziyareti kayıt etmek, gerekli bilgileri tek seferde ziyaretçilere ulaştırmak, ziyaretçiler ile ilgili bilgileri resepsiyonist ya da görevliye bildirmek gibi avantajları sağlayan otomatik bir sistemdir. Sistem elle yapılan işlemleri tamamen ortadan kaldırır ve ziyaretçi kabul sistemi olarak kullanılan mekanlarda iş gücünü azaltır.

Ziyaretçi Kayıt Sistemi Nasıl Çalışır?

Çok sayıda ziyaretçinin bilgisinin sisteme tanımlanması bir gerekliliktir. Sisteme tanımlanan bilgiler sonrasında tekrar bir tanımlama yapmak durumunda kalınmaz. Sonrasında ise aşağıdaki hamleler gerçekleştirilir:

  • Sistemde kayıtlar yapıldığı için toplantı ya da kongreler gibi önemli anların bilgileri toplu şekilde ziyaretçilere ulaştırılır. Bu şekilde tek tek uğraşma yükümlülüğünden kurtulmuş olursunuz.
  • Sisteme fotoğraf, kişisel bilgi gibi veriler kayıt edildiği için, ziyaretçi salona geldiğinde görevli hemen tanır ve ona göre hareket eder.
  • Pek çok kişisel bilgi olduğu için görevlinin ziyaretçiyi teyit edebilmesi adına pek çok seçenek vardır.
  • Ziyaretçinin elinde bir kart var ise, bu kartın sistem ile eşleştirilmesi gerekir. Bu şekilde tanımlama da sağlanmış olur.

Yukarıda da görüldüğü üzere pek çok avantajı bünyesinde barındıran sistem, teknolojinin tüm avantajlarını kullanıcılarına sağlamaktadır.

Teknolojik çözümler ile en iyi sistemleri müşterilerine ulaştıran firmamızdan, aradığınız hizmetleri kesintisiz bir şekilde alabilirsiniz. Hizmetlerimiz eksiksiz bir şekilde sürdürüleceği için; tavsiye, satış, kurulum ve servislik gibi tüm hizmetlerimizden yararlanma şansına sahipsiniz. Bu nedenle size büyük kolaylık sağlayacak ziyaretçi kayıt sistemi ile yoğun uğraşlardan kurtulmanız artık mümkün. Daha detaylı bilgi almak ve profesyonel hizmetimizden yararlanmak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.