Yüz Okutma Sistemi

Yüksek çözünürlüğe sahip, hızlı okuma özelliği olan yüz okutma sistemleri ile personellerin işe devam edip etmediklerini tespit etmek mümkün. Bunun için yüz okutma sistemi, personel giriş çıkışlarının fazla olduğu işletmelerde sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle yüz hatlarının herkeste farklılık göstermesi ve temasın olmaması da, personel devam kontrolü açısından yüz okutma sistemlerini ön plana çıkarıyor. Peki, bu sistemin avantajları nelerdir?

Yüz Okutma Sistemi Avantajları

Farklı özellikteki onlarca cihaz ile yüz okutma yapılabilmekte, burada işletmenin misyonu ve kapasitesi devreye girmektedir. Ancak özellikleri genel anlamda incelendiğinde, üst sınıf bir yüz tanıma sistemi ile pek çok avantaj elde edilebilir:

  • Sosyal mesafeye dikkat edilerek, temastan uzak olunması sağlanmaktadır.
  • Giriş ve çıkışlarda ek uğraşlara gerek kalmadan kontroller gerçekleştirilmektedir.
  • Maaş kontrolleri ve cezai işlemler rahat bir şekilde denetlenebilmektedir.
  • Uzaktan kontrol sayesinde her an bilgi akışı sağlanabilmektedir.
  • Hızlı kontrol sayesinde zamandan tasarruf edilmektedir.

Yüz okutma sistemlerinin sağladığı avantajlar, sistemin özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bu nedenle profesyonelliği, sizin tercihinize bağlı bir detay olacaktır. Peki, bu sistem nasıl çalışır?

Yüz Okutma Sistemi Nasıl Çalışır?

Herhangi bir temas veya kart taşıma gerekliliğinin olmaması sebebi ile özellikle Covid-19 döneminde en çok tercih edilen devam kontrol sistemlerinden bir tanesi. Bu nedenle genel anlamda avantajlı oluşu ve kullanım kolaylığı, yüz okutma sistemlerinin tercih edilme oranlarını etkiliyor. Sistemin çalışma düzeninden de aşağıdaki gibi bahsedilebilir:

  • Personel sisteme yüzünü kaydeder. Bu işlem sistem sorumlusu tarafından gerçekleştirilir. Aksi durumunda hatalar meydana gelebilir.
  • Sonrasında deneme yapılarak yüz okutma sisteminin çalışma düzeyi kontrol edilir.
  • Personel işe her giriş çıkışta yüzünü sisteme okutur. Okutma süresi sistemin profesyonelliği ile alakalı bir durumdur.
  • Okunduktan sonra sistem gerekli olan talimatı uygulamakta ve personelin hareketlerini kaydetmektedir.

Kolay bir çalışma sistemi olmakla beraber, online ya da offline versiyonlarının olduğunu söylemek mümkün.

Yüz Okutma Sistemlerinin Fiyatları

Fiyat düzeyleri genel olarak sistemin avantajları ile ilgilidir. Kapasitesi, okuma hızı, hafızası, kullanılabilirliği ve diğer detayları, sistemin fiyatlarını doğrudan etkileyecektir. Aynı zamanda işyerinin düzenine göre bir sistem tercih etmek gerekeceği için, sistemi satın almadan önce gerekli karşılaştırmaları yapmalısınız. Bu şekilde fiyat avantajı elde edebilirsiniz.

Firmamız sizin için yüz okutma sistemi satışı ve rehberlik hizmetlerini kesintisiz bir şekilde sürdürmektedir. Her türlü tamir, kurulum ve satış işlemi için firmamızı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.