Posted by on Ekim 22, 2021

Güvenli Geçiş Sistemi

Güvenli geçiş sistemi, herhangi bir ortama sadece yetki seviyesi uyumlu olan kişilerin girebilmesine olanak sağlayan son teknoloji ürünüdür. Teknolojimiz, hatasız ve temiz kodlanmış cihazlarla çalışarak bir mekândan ya da odadan diğer insanların uzak durması gerektiğini hatırlatan en önemli kaynaklardan bir tanedir.

Güvenli geçiş sistemi üzerinde teknolojik altyapı, kumandaların ve kartların sayesinde güvenlik seviyenizi en üst düzeye çıkarabilmek mümkündür. Teknik PDKS ile kendinize bir fayda sağlamak ister misiniz?

Güvenli Geçiş Sistemi Faydaları

Güvenli geçiş sistemi sayesinde bir odadan ya da mekândan girmemesi gereken insanların uzak durması sağlanır. Sadece yetki kartı olan (Girmesine izin verilen kişiler) kişiler odaya giriş yapabilirler. Bunun en büyük örnekleri hastanelerde görülebilir. Ameliyathane gibi ortamlarda diğer insanların giriş yapmasını engelleyebilmek ve ameliyathane çalışanlarının giriş yapabilmesini sağlayabilmek için güvenli geçiş sistemi bulunur.

Güvenli geçiş sistemleri, izinsiz girişlerin ve olası hırsızlık vakalarının yaşanmasını engeller. Bir ofis içerisinde kapılar sürekli kilitlenemez ve bu da olası benzer vakaların yaşanmasına olanak sağlar. Bu gibi durumları engelleyebilmek için mümkün mertebe güvenli geçiş sistemine ihtiyaç vardır.

Personeller giriş yapabilir. Kart, parmak izi okuyucu, yüz tanıma ya da turnike gibi sistemler ile sadece personelleriniz ofisinize giriş yapabilir. Bir çağrı varsa, içeri girmesi gereken bir kişi varsa kumanda sayesinde içeri davet edilebilir.

Güvenli Geçiş Sistemleri Gerekli mi?

Bu sorunuza şu şekilde yanıt verelim. Eğer güvenli geçiş sistemi düşünmüyor olsaydınız bu makaleyi okumuyor olurdunuz. Bu durumda yapacağınız ilk uygulama hemen Teknik PDKS teknik personeli ile görüşmek olabilir. Güvenli geçiş sisteminin faydaları ve gereklilikleri size teker teker anlatılabilir. Bunun için vaktiniz yok mu? O zaman şu şekilde sıralayalım:

Güvenli geçiş sistemi, giriş ve çıkış yapan personellerinizin kaydını otomatik olarak tutar. Yani personel kayıt, giriş ve çıkış kayıt, izin ve dönüş kaydı ve daha pek çok faydalı bilgi güvenli geçiş sistemi sayesinde elde edilebilir. Personellerinizin her birine özel olarak tanımlanmış kart sayesinde giriş ve çıkışları takip edilebilir.

PDKS Hangi Sistemleri Üretiyor?

PDKS’nin geliştirmiş olduğu teknoloji ile güvenli geçiş sisteminizi yüz tanıma, parmak izi okuyucu ve turnike gibi sistemler dahilinde güvenli geçiş sistemi kurulabilir.

Daha fazla teknik bilgiyi edinebilmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Posted in: Diğer

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın.

Cevap Yazın

*