Otopark Araç Geçiş Sistemi

Otopark bulunan alanlarda ve otoparklarda kullanılan, giriş çıkışların kontrol edilmesini sağlayan sisteme, otopark araç geçiş sistemi adı verilir. Bu sistem, otoparka araç giriş ve çıkışlarını kontrol eder, bariyer ile de sisteme tanımlı olmayan araçların girişine izin vermez. Tamamen sistemin yönetiminde olduğu için, herhangi bir işleme gerek kalmaz. Araçlar tanımlı oldukları andan itibaren, otoparka geldiğinde durmadan bariyer açılır, sonrasında araç güvenli bir şekilde geçiş yapar. Bu geçişler de sistem içerisinde kayıt edilir.

Otopark Geçiş Sistemleri Nelerdir?

OGS, HGS ve plaka tanıma gibi otopark geçiş sistemleri bulunur. Bu sistemler, araçların hiç beklemesine gerek kalmadan giriş ve çıkış yapmalarını sağlar. En önemlisi de, 50 metreye kadar izleme özelliğine sahip olurlar. Bu şekilde sisteme tanımlanan bilgiler ile otopark anteni, yaklaşan aracı elindeki bilgiler ile karşılaştırır. Bilgiler tutarsa, aracın geçişine izin verir ve bu şekilde bariyer kalkar. Araç geçtikten sonra otomatik olarak kapanır. Genel olarak otopark geçiş sistemlerinin çalışma prensibi bu şekilde olur.

Otopark Araç Geçiş Sistemi Avantajları

Hızlı ve güvenli geçiş için önemli bir seçenek olan araç geçiş sistemi, sağladığı avantajların ötesinde, maliyetini de kısa süre içerisinde amorti eder. Otoparklarda iş yükünü ortadan kaldırarak bunu sadece sistemin kendisi gerçekleştirdiği için de, otoparkta çalışan personellerin dağılımı farklılaşır. Peki, diğer avantajlardan nasıl söz edebiliriz?

  • Hızlı ve aynı zamanda güvenli geçişi sistemsel olarak sağlar.
  • Yoğunluk kontrollerini yaparak, içeride kaç aracın olduğunu anlık olarak iletir.
  • Araç otoparka yaklaşırken aracı tanır ve bariyeri kaldırır.
  • Kartlı geçiş sistemi var ise, araç sahibi kartı okutur ve sistem harekete geçer.
  • Onay verilmeyen hiçbir aracın otoparka girişine izin verilmez.
  • Yalnızca otopark için değil, şehre giriş çıkışların kontrol edilmesi kapsamında da kullanılır.

Pek çok faydasından söz edebileceğiniz otopark araç geçiş sistemleri, firmamız aracılığı ile size uygun fiyatlar çerçevesinde sağlanmaktadır. Siz de otopark sistemleri fiyatları üzerinden size uygun olan geçiş sistemini talep edebilirsiniz. Aynı zamanda bizimle iletişime geçerek aklınızdaki tüm sorulara cevap bulabilir, hizmet talebinizi hızlı bir şekilde iletebilirsiniz.