Ar-Ge Puantaj Sistemi

30.09.2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan kanuna göre Araştırma Geliştirme Uygulama ve Denetim Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde çeşitli kararlar alındı. Alınan kararlara göre artık Ar-Ge bölümlerinde çalışan personellerin, çalışma sürelerinin toplamının hesaplanması ve bu hesaplamanın raporlanması istendi. Ar-Ge puantaj sistemi ile yapılabilecek bu takip ise sistem gereksinimlerinin önemini ortaya çıkardı. Peki, bu sistemin uygulaması nasıl olacak?

Ar-Ge Takip Sistemi Nedir?

Resmi Gazete’de yayımlanan rapor çerçevesinde, Ar-Ge merkezlerinde çalışan personellerin çalışma sürelerinin hesaplanması gerekiyor. Bunun hesaplanması da elbette ki manuel olarak pek mümkün değil. İşte sizin için Ar-Ge puantaj sistemi ile bu sorunu tamamen ortadan kaldırabiliriz. Peki, nasıl?

  • Sistem geçişlerin kontrol edilmesini sağlamaktadır.
  • İş günü sonrasında çıkışların tam zamanı kontrol edilmektedir.
  • Personellerin tam olarak kaç saat çalıştıkları tespit edilmektedir.
  • Ofis dışında geçirilen zamanlar hesaplanmaktadır.

Yukarıdaki gibi işlemlerin otomatik olarak yapılabilmesi için kullanılan Ar-Ge takip sistemi, firmamız aracılığı ile temin edilmekte; satışı, kurulumu ve tamiri yapılmaktadır. Bu sistemler genel olarak farklı okuma yöntemleri ile de kullanılabilir.

Ar-Ge Puantaj Sistemi Okuma Yöntemleri

Ar-Ge merkezlerinde çalışan personellerin çalışma sürelerinin hesaplanmasında kullanılan Ar-Ge puantaj sistemi; çeşitli okuma sistemleri ile tercih edilir. Covid-19 pandemisi sebebi ile bu seçenekler arasında günümüzde en popülerleri temassız olanlarıdır. Genel okuma seçenekleri ise şu şekildedir:

  • Parmak İzi Sistemi
  • Yüz Tanıma Sistemi
  • İris Tanıma Sistemi
  • Kartlı Geçiş Sistemi

Yukarıdaki okuma yöntemleri arasında temassız olanlar pandemi döneminde oldukça fazla tercih edilmektedir. Ancak pandemi dışında düşünülecek olursa, her biri önemli bir potansiyele sahip yöntemlerdir.

Personel Devam Kontrol Sistemleri ile personellerin işe ne zaman girip çıktıklarını kontrol etmek ister misiniz? Ar-Ge puantaj sistemi bu yöntemlerden bir tanesi. Özellikle Resmi Gazete’de yayımlanan karar sonrasında bu sistemlere duyulan önem de bir hayli arttı. Bu nedenle firmamız size bu sistemi uygun fiyatlı ve kaliteli bir şekilde sunmak için gerekli olan çabaların tamamını sarf etmeye başladı. Peki, bu sistemlerden nasıl faydalanılabilir? Elbette ki bizimle iletişime geçerek. İletişime geçtikten hemen sonra size sistem ile ilgili tüm detaylardan bahsedeceğiz. Sonrasında satış, kurulum ve servis hizmetlerinin tamamını da eksiksiz bir şekilde sürdüreceğiz.